Rusko z olympiády neodstoupí

Rusové se zúčastní všech zbývajících plánovaných závodů i závěrečného ceremoniálu her v Salt Lake City. Původně vedení týmu hrozilo, že kvůli údajné zaujatosti rozhodčích odjedou domů. O regulérnosti soutěží zapochyboval i ruský prezident Vladimir Putin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijská medaile | Foto: Salt Lake 2002

Na slavnostním zakončení her v Salt Lake City nebudou chybět ani Korejci, které rozzlobila diskvalifikace původního vítěze Kim Dong-sunga v rychlobruslení na krátké dráze na 1500 metrů. Zvažovali proto soudní žalobu a bojkot slavnostního nástupu, nakonec však své stanovisko změnili. Generální ředitel Mezinárodního olympijského výboru Francois Carrard obě výpravy upozornil, aby neočekávaly žádné změny už schválených výsledků olympijských soutěží.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Šmíd: Ruské protesty na ZOH

Několik ruských fanoušků protestovalo před budovou velvyslanectví Spojených států v Moskvě po po hokejovém olympijském semifinále, ve kterém Rusové podlehli USA 2:3. Ve vysílání ruských televizních stanic se odrazila napjatá atmosféra, která se vyhrotila po protestech olympijské výpravy Rusů kvůli údajné diskriminaci jejích sportovců.

Milan Kopp, Jitka Malá, Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme