Rusko zadržuje dokumenty z vyšetřování havárie polského speciálu

Poláci dnes dostali od ruské strany poslední dokumenty k vyšetřování dubnové letecké katastrofy, při které u Smolenska zemřel prezident Kaczynski a dalších 95 osob. Varšavě se ale nelíbí, že některé důležité informace od ruské strany nakonec nedostane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský velvyslanec Jan Pastwa pak poděkoval za projevy soustrasti všem lidem v České republice

Polský velvyslanec Jan Pastwa pak poděkoval za projevy soustrasti všem lidem v České republice | Foto: Jana Šustová

Polští vyšetřovatelé kritizují fakt, že jim ruští kolegové zejména odmítli předat záznamy komunikace obsluhy kontrolní věže na letišti Sjevernij. Varšava tak nemůže obvinit letové kontrolory, že něco během přistání polského speciálu zanedbali.

Poláci také nedostanou detailní zprávu o technickém stavu letiště. Jak dodal zástupce polské strany, v mnoha názorech na závěry vyšetřování se polští a ruští experti rozcházejí.

Poláky i nadále velmi dráždí fakt, že opakované požadavky na zabezpečení vraku letadla ruská strana ignoruje. Trosky stroje leží už více než pět měsíců bez jakéhokoliv zastřešení na ploše letiště. sesbírané části letadla jsou přitom důležité pro další vyšetřování leteckého neštěstí.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme