Rusko zaplatilo za informaci o Maschadovovi 10 milionů dolarů

Ruská federální bezpečnostní služba potvrdila, že zaplatila deset milionů dolarů za informaci vedoucí k dopadení a zabití vůdce čečenských separatistů Aslana Maschadova. Ruské speciální síly zlikvidovaly Machadova přesně před týdnem v čečenské vesnici Tolstoj-jurt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záběr televize NTV na tělo údajného Maschadova | Zdroj: ČTK

Federální bezpečnostní služba oznámila vyplacení miliónové odměny bez jakýchkoli podrobností. Není tedy jasné, kolik lidí si celkovou sumu 10 miliónů dolarů nakonec rozdělí. Ruská kontrarozvědka pouze ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že je připravena pomoci lidem, kteří informaci poskytli, přestěhovat se do jiného regionu Ruska nebo některé z muslimských zemí. Z důvodu bezpečnosti informátorů pochopitelně neprozradí nic o jejich původu nebo místě pobytu. Týden po smrti Aslana Maschadova ale ruská média neustále spekulují o detailech jeho likvidace. Tvrdí, že byl zabit na jiném místě a v jiný den, než říká oficiální verze. Majitelka domu, kde se měl Maschadov ukrývat, uvedla, že v jejím domu ve vesnici Tolstoj-jurt rozhodně nebyl. Prezident Čečny Alu Alhanov dnes tyto zprávy znovu vyvrátil.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme