‚Rusky se rozhodnou samy.‘ Za radu ženám nestýkat se s cizinci se na ruskou poslankyni snesla kritika

Ruské ženy nepotřebují cizí rady a udělají, co samy chtějí, prohlásil ve čtvrtek mluvčí Kremlu. Zareagoval tak na poslankyni, která v rozhlase nabádala Rusky vystříhat se intimních styků s cizinci, přijíždějícími do Ruska na začínající mistrovství světa ve fotbale.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena líbá maskota fotbalového šampionátu v ruském Stavropolu | Foto: Eduard Korniyenko | Zdroj: Reuters

„Pokud jde o naše ruské ženy, určitě se rozhodnou samy (jak se zachovají vůči fanouškům),“ řekl mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov a jedním dechem ujistil, že Rusky „opravdu jsou nejlepší ženy na světě“.

Česká stopa na mistrovství světa. Na rozhodčí v Jekatěrinburgu bude dohlížet Damková

Číst článek

Předsedkyně parlamentního výboru pro rodinu Tamara Pletněvová, která byla do sněmovny zvolena za komunisty, ve středu prohlásila, že Rusky by neměly spát s cizinci, protože v takovém případě jim hrozí smutný úděl svobodných matek. Připomněla moskevskou olympiádu v roce 1980, kdy četné Rusky podlehly šarmu cizinců a měly s nimi děti, a to i „odlišné rasy“. Správně by však Rusky podle zákonodárkyně měly rodit „vlastní dětí“, tedy čistokrevné Rusy, a to tím spíše, že potomci smíšených párů „hodně trpí“, protože je matky často musí vychovávat samy, protože jejich otcové po sportovních kláních odjedou zase do ciziny.

Mluvčí Peskov odmítl kritiku, že v Rusku kvete rasismus a nesnášenlivost ke gayům, lesbám a dalším sexuálním menšinám. „Tato nařčení nemají nic společného s mistrovstvím světa. Prezident Vladimir Putin zdůraznil, že fotbal byl a zůstává mimo politiku, a to je velmi důležité. Teď je hlavní vychutnat si fotbal,“ zdůraznil Peskov.

S Pletněvovou nesouhlasil ani Michail Děgťarjov, který předsedá výboru pro sport, turistiku a mládež. Ten naopak vyzval k rozkvětu lásky během šampionátu.

Kvůli výtržnostem na Euru nesmí ruský fanoušek na zápasy mistrovství světa. ‚Nepřekvapilo mě to,‘ řekl

Číst článek

„Chci vyzvat všechny fanoušky a fotbalisty: čím více bude na šampionátu milostných příběhů, čím více lidí z různých zemí se zamiluje a čím více se narodí dětí, tím bude lépe," prohlásil. "Tyto děti pak budou mnoho let vzpomínat, že láska jejich rodičů začala v roce 2018 v Rusku na mistrovství světa ve fotbalu. Dej Bůh, aby bylo hodně takových příběhů, dětí a smíšených párů,“ dodal zákonodárce, zvolený do parlamentu za stranu Vladimira Žirinovského.

S Pletněvovou nesouhlasí ani úřední ombudsmanka Taťjana Moskalkovová. „Takové vměšování je nepřípustné. Je věcí každé ženy, aby si sama rozhodla, koho bude milovat a s kým se bude stýkat,“ prohlásila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme