‚Rusky se rozhodnou samy.‘ Za radu ženám nestýkat se s cizinci se na ruskou poslankyni snesla kritika

Ruské ženy nepotřebují cizí rady a udělají, co samy chtějí, prohlásil ve čtvrtek mluvčí Kremlu. Zareagoval tak na poslankyni, která v rozhlase nabádala Rusky vystříhat se intimních styků s cizinci, přijíždějícími do Ruska na začínající mistrovství světa ve fotbale.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena líbá maskota fotbalového šampionátu v ruském Stavropolu | Foto: Eduard Korniyenko | Zdroj: Reuters

„Pokud jde o naše ruské ženy, určitě se rozhodnou samy (jak se zachovají vůči fanouškům),“ řekl mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov a jedním dechem ujistil, že Rusky „opravdu jsou nejlepší ženy na světě“.

Česká stopa na mistrovství světa. Na rozhodčí v Jekatěrinburgu bude dohlížet Damková

Číst článek

Předsedkyně parlamentního výboru pro rodinu Tamara Pletněvová, která byla do sněmovny zvolena za komunisty, ve středu prohlásila, že Rusky by neměly spát s cizinci, protože v takovém případě jim hrozí smutný úděl svobodných matek. Připomněla moskevskou olympiádu v roce 1980, kdy četné Rusky podlehly šarmu cizinců a měly s nimi děti, a to i „odlišné rasy“. Správně by však Rusky podle zákonodárkyně měly rodit „vlastní dětí“, tedy čistokrevné Rusy, a to tím spíše, že potomci smíšených párů „hodně trpí“, protože je matky často musí vychovávat samy, protože jejich otcové po sportovních kláních odjedou zase do ciziny.

Mluvčí Peskov odmítl kritiku, že v Rusku kvete rasismus a nesnášenlivost ke gayům, lesbám a dalším sexuálním menšinám. „Tato nařčení nemají nic společného s mistrovstvím světa. Prezident Vladimir Putin zdůraznil, že fotbal byl a zůstává mimo politiku, a to je velmi důležité. Teď je hlavní vychutnat si fotbal,“ zdůraznil Peskov.

S Pletněvovou nesouhlasil ani Michail Děgťarjov, který předsedá výboru pro sport, turistiku a mládež. Ten naopak vyzval k rozkvětu lásky během šampionátu.

Kvůli výtržnostem na Euru nesmí ruský fanoušek na zápasy mistrovství světa. ‚Nepřekvapilo mě to,‘ řekl

Číst článek

„Chci vyzvat všechny fanoušky a fotbalisty: čím více bude na šampionátu milostných příběhů, čím více lidí z různých zemí se zamiluje a čím více se narodí dětí, tím bude lépe," prohlásil. "Tyto děti pak budou mnoho let vzpomínat, že láska jejich rodičů začala v roce 2018 v Rusku na mistrovství světa ve fotbalu. Dej Bůh, aby bylo hodně takových příběhů, dětí a smíšených párů,“ dodal zákonodárce, zvolený do parlamentu za stranu Vladimira Žirinovského.

S Pletněvovou nesouhlasí ani úřední ombudsmanka Taťjana Moskalkovová. „Takové vměšování je nepřípustné. Je věcí každé ženy, aby si sama rozhodla, koho bude milovat a s kým se bude stýkat,“ prohlásila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme