Vyhazov pro oběť znásilnění. Z ruského ministerstva propustili policistku i svědkyni násilí

Ze služeb ruského ministerstva vnitra byla propuštěna policistka, kterou loni v říjnu znásilnili její nadřízení. O místo přišla i její kolegyně, která v případu figuruje jako svědkyně. Oznámila to agentura Interfax a tuto informaci posléze potvrdilo i vedení republikového ministerstva vnitra v Baškortostánu, kde znásilněná policistka sloužila jako detektiv.

Ufa (Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Případ se ještě nedostal před soud. Ten naposledy prodloužil vyšetřovací vazbu obviněných do konce února. Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Znásilnění předcházelo společné popíjení lihovin na komisařství v Ufě, a tak obě policistky byly vyhozeny - stejně jako jejich nadřízení - pod záminkou „spáchání provinění, které haní čest pracovníka orgánu vnitra“, jak se zjistilo během „služební prověrky říjnového porušení kázně“, uvedlo ministerstvo.

Případ vyvolal v Rusku velkou pozornost, a to především proto, že tři vysoce postavení policisté, dva podplukovníci a major, se vzápětí po vnesení obvinění jejich podřízenou ocitli za mřížemi vyšetřovací vazby a byli od policie vyhozeni.

Média přičetla tuto rychlost a nesmlouvavost skutečnosti, že znásilněná policistka je dcerou policejního plukovníka.

Případ se ještě nedostal před soud. Ten naposledy prodloužil vyšetřovací vazbu obviněných do konce února.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme