Rusko znovu zadrželo opozičníka Udalcova, z vězení vyšel teprve před měsícem

Ruské úřady znovu zadržely opozičního politika Sergeje Udalcova. V centru Moskvy podle nich chystal nepovolenou demonstraci. Velký kritik prezidenta Vladimira Putina přitom vyšel z vězení teprve minulý měsíc. Za mřížemi vykonával více než čtyřletý trest za pořádání masových nepokojů právě proti šéfovi Kremlu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Udalcov | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Sergej Udalcov považuje zatčení za protizákonné. Podle vlastních slov pouze čekal se skupinou svých přívrženců na semaforu. Protože opozičník nepodepsal protokol o zadržení, bude v cele až do pondělí, kdy o jeho případu rozhodne soud.

Udalcova právní zástupkyně Violetta Volková, jejíž vyjádření pro agenturu Interfax citoval například server Rádia Svobodná Evropa, uvedla, že byl aktivista zadržen za porušení pravidel pro organizaci masových shromáždění. 

Ještě před svým zadržením Udalcov na svém twitteru napsal, že protestující "tiše kráčeli, bez jakýchkoliv transparentů či sloganů."

Podle právničky bude Udalcov ve vazbě až do pondělí, kdy zasedne soud. Ruská média informovala, že společně s ním bylo zadrženo i dalších třicet lidí, a to včetně spisovatele Eduarda Limonova.

Udalcov se snaží přesvědčit ruskou levici, aby do březnových prezidentských voleb vybrala společného kandidáta, který by se postavil prezidentu Putinovi.

dbr, Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme