Ruský dobrovolnický sbor ‚teroristů‘ spřádal plány na otravu vojáků. FSB zadržela čtyři lidi

Ruská tajná služba FSB oznámila, že zadržela čtyři osoby, které chtěly ruským vojákům bojujícím proti Ukrajině poslat otrávenou humanitární pomoc. Uvedla to agentura TASS s tím, že čtveřice byla součástí buňky Ruského dobrovolnického sboru a jednala pod vedením ukrajinské vojenské rozvědky.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FSB, Ruská federální bezpečnostní služba

FSB, Ruská federální bezpečnostní služba | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Podle FSB měli čtyři obyvatelé Petrohradu v plánu silně jedovatou látkou otrávit potraviny určené pro vojáky na frontě a obyvatele „nových území Ruska“. Tak ruská oficiální místa nazývají části Ukrajiny, které Rusko okupuje v důsledku své agrese vůči sousední zemi.

Členové buňky, přívrženci krajní pravice, údajně také v Petrohradu a Leningradské oblasti zkoumali objekty kritické infrastruktury s cílem podniknout proti nim útoky. Zadrženým hrozí deset až dvacet let vězení za účast na činnosti teroristické organizace. Informace FSB nelze nezávisle ověřit.

Podle ruských zákonů je Ruský dobrovolnický sbor teroristickou organizací. Jde o skupinu bojující na straně Ukrajiny, kterou tvoří Rusové. Společně s oddíly Legií Svobody Rusku podnikají výpady z ukrajinského území do příhraničních regionů Ruska a různé diverzní akce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme