Ruský fyzik Danilov byl obviněn z velezrady

Přední ruský fyzik Valentin Danilov byl už v únoru zatčen kvůli podezření ze špionáže ve prospěch Číny. Obvinění z velezrady by pro něj mohlo znamenat až dvacetileté vězení a navíc ztrátu majetku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí moskevský zpravodaj ČRo 1 - Radiožurnálu Petr Voldán, Danilov měl podle ruské bezpečnostní služby prodat Číně podrobnosti o družicové technice. Na jeho obranu se ale postavilo 20 ruských odborníků, mezi nimi i členové akademie věd, kteří tvrdí, že dotyčné údaje nejsou tajné. Podle některých zpráv byly podrobnosti o družicovém systému,které fyzik předal Číně, údajně odtajněny už před devíti lety.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme