Ruský generální prokurátor Čajka slíbil tvrdou odpověď na útoky proti jeho osobě

Ruský generální prokurátor Jurij Čajka se brání nařčením z korupce. Fond boje proti korupci ruského opozičního politika Alexeje Navalného na konci roku zveřejnil film, ve kterém odhaluje korupční strukturu vytvořenou syny generálního prokurátora. Generální prokurátor v reakci na snímek mluví o nepřátelské kampani, která je proti němu namířená. Korupci popírá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čajku nepřímo podpořil i prezident Vladimír Putin

Čajku nepřímo podpořil i prezident Vladimír Putin | Zdroj: Reuters

Film Čajka za použití otevřených zdrojů, jakými jsou například výpisy z obchodního rejstříku, rozkrývá složitou pavučinu vztahů mezi podnikateli Igorem a Artěmem Čajkovými, prokurátory, politiky a ruskou mafií.

Na internetu už film viděly více než čtyři miliony lidí. Generální prokurátor Jurij Čajka v listu Rossijskaja Gazeta pohrozil, že prokuratura zakročí proti všem, kteří se pokoušejí vyvolat v zemi právní chaos.

Čajku nepřímo podpořil i prezident Vladimír Putin, který prohlásil, že ho podnikatelské aktivity jeho synů nezajímají.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme