Ruský magnát Gusinskij propuštěn ze španělské vazby

Ruský mediální magnát Vladimir Gusinskij byl dnes španělskými justičními úřady propuštěn z vazby na kauci jedné miliardy peset (v přepočtu asi 216 miliónů Kč). Rozhodl o tom soudce Baltasar Garzón, známý vyšetřováním proti bývalému chilskému diktátorovi Augustu Pinochetovi, který byl na jeho pokyn zadržován ve Velké Británii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gusinskij, který má vilu ve španělském letovisku Sotogrande, byl zatčen 12. prosince na základě mezinárodního zatykače vydaného Ruskem. Gusinskij je nyní povinen počkat ve Španělsku na výrok soudu, který rozhodne o jeho případném vydání.

Ruská generální prokuratura podle svého mluvčího už 12. prosince „oficiálně informovala Španělsko o obvinění z rozsáhlého podvodu vzneseném proti Gusinskému a o přípravě dokumentů nezbytných k jeho vydání do Ruska“. Gusinskij ale ihned vydání do Ruska odmítl s tím, že je ve své zemi „politicky pronásledován“.

Jeho advokáti označili informace dodané ruskou generální prokuraturou španělské justici jako „předpojaté, nekompletní a nepravdivé“. Podle nich je údajně cílem postupu Moskvy přimět sdělovací prostředky vlastněné Gusinským, mezi nimiž je televize NTV, rozhlasová stanice Echo Moskvy, deník Segodňa a další, aby zaujaly loajální postoj vůči politice současného ruského vedení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme