Ruský mediální magnát Gusinskij zatčen ve Španělsku

Španělská policie zatkla v Sotogrande na jihu země ruského tiskového magnáta Vladimira Gusinského, který tam vlastní vilu. Oznámily to zahraniční agentury s odvoláním na policejní zdroje. Gusinskij byl zatčen v jihošpanělském luxusním přímořském letovisku Sotogrande nedaleko Cádizu, kde vlastní vilu. Informaci potvrdil také mluvčí španělského ministerstva zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gusinskij byl podle dostupných informací předán prokuratuře v San Roque a poté převezen na policejní stanici ve městě La Linea blízko britské kolonie Gibraltar, upřesnila. Ještě dnes má být převezen do Madridu k výslechu před španělským Nejvyšším soudem, do jehož pravomoci spadají případy extradice. Tento soud bude mít 40 dnů na prostudování ruské žádosti o vydání Gusinského a její zamítnutí nebo schválení. Poslední slovo v této věci bude mít ale španělská vláda.

Ruské úřady vydaly počátkem prosince na Gusinského mezinárodní zatykač poté, co se nedostavil k výslechu, k němuž ho předvolal ruský prokurátor. Magnát, který je vlastníkem největší ruské nezávislé mediální skupiny Media-Most, je obviněn z miliardových podvodů. Gusinskij vytrvale obvinění proti své osobě odmítal a prohlašoval je za politicky motivovanou reakci Kremlu na kritiku z jeho médií.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme