Ruský mediální magnát Gusinskij zatčen ve Španělsku

Španělská policie zatkla v Sotogrande na jihu země ruského tiskového magnáta Vladimira Gusinského, který tam vlastní vilu. Oznámily to zahraniční agentury s odvoláním na policejní zdroje. Gusinskij byl zatčen v jihošpanělském luxusním přímořském letovisku Sotogrande nedaleko Cádizu, kde vlastní vilu. Informaci potvrdil také mluvčí španělského ministerstva zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gusinskij byl podle dostupných informací předán prokuratuře v San Roque a poté převezen na policejní stanici ve městě La Linea blízko britské kolonie Gibraltar, upřesnila. Ještě dnes má být převezen do Madridu k výslechu před španělským Nejvyšším soudem, do jehož pravomoci spadají případy extradice. Tento soud bude mít 40 dnů na prostudování ruské žádosti o vydání Gusinského a její zamítnutí nebo schválení. Poslední slovo v této věci bude mít ale španělská vláda.

Ruské úřady vydaly počátkem prosince na Gusinského mezinárodní zatykač poté, co se nedostavil k výslechu, k němuž ho předvolal ruský prokurátor. Magnát, který je vlastníkem největší ruské nezávislé mediální skupiny Media-Most, je obviněn z miliardových podvodů. Gusinskij vytrvale obvinění proti své osobě odmítal a prohlašoval je za politicky motivovanou reakci Kremlu na kritiku z jeho médií.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme