Ruský miliardář Prochorov chce vstoupit do politiky

Půl roku před parlamentními volbami v Rusku tamní média informují o záměru jednoho z nejbohatších ruských podnikatelů vstoupit do politiky. Miliardář Michail Prochorov plánuje stanout v čele strany Pravá věc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michail Prochorov | Zdroj: Reuters

Politické uskupení vzniklo v roce 2008 spojením tří liberálních hnutí. Na rozdíl od nich ale od počátku demonstruje vůli spolupracovat s Kremlem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruský miliardář Prochorov chce vstoupit do politiky. Více zpravodajka Lenka Kabrhelová

Už několik měsíců se Pravá věc snaží najít nového šéfa, jako o kandidátech se mluvilo také o ministru financí Alekseji Kudrinovi či vicepremiérovi Igoru Šuvalovovi.

Miliardář Michail Prochorov, který patří mezi trojici nejbohatších Rusů, až dosud možnost vstoupit do politiky důsledně odmítal.

Půl roku před parlamentními volbami ale šéf finanční skupiny Oněksim, jehož majetek časopis Forbes odhaduje na 18 miliard dolarů, podle všeho změnil názor.

Jak uvádí list Komsomolská pravda, Michail Prochorov rozeslal klíčovým manažerům svého podniku dopis, ve kterém informuje, že je ochotný stanout v čele strany Pravá věc, pokud bude mít šanci podstatně změnit její program.

Ruská média v této souvislosti citují návrh Prochorova z roku 2010, kdy se vyslovil pro zeefektovnění ruského pracovního práva, mimo jiné i pro prodloužení pracovního týdne na 60 hodin.

Dosud svobodný čtyřicátník Prochorov je známý i mnohými skandály. Jeden mezinárodní vyvolalo před lety jeho zatčení ve francouzském lyžařském středisku Courchevel kvůli podezření kuplířství. Miliardář tehdy dorazil na svahy Alp v doprovodu početné skupiny velmi mladých ruských dívek, úřady ale později Prochorova očistily.

Lenka Kabrhelová, Lucie Maňourová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme