Ruský ministr zahraničí se v Polsku pokusí zlepšit vzájemné vztahy

Do Polska dnes přijíždí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Z ruské strany je to první pokus zlepšit vztahy mezi Moskvou a Varšavou. Za poslední rok vlády konzervativní strany Právo a spravedlnost premiéra Jaroslawa Kaczyńského se rusko-polské vztahy dostaly po bod mrazu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | Foto: AFP

Odvěcí sousedé a odvěcí nepřátelé, tak se dají charakterizovat vztahy mezi Polskem a Ruskem už několik století. V poslední době se navíc mezi oběma státy nakupilo množství problémů, které přerůstají regionální rámec.

V Polsku se vší pravděpodobností vzniknou základny americké protiraketové obrany. Rusko je považuje za ohrožení vlastní bezpečnosti a hodlá podniknout adekvátní kroky.

Polská diplomacie chce proto ruského ministra zahraničí během současné návštěvy přesvědčit o tom, že americké rakety nebudou namířeny proti Rusku. Šance na nalezení pochopení a kompromisu v této otázce jsou ale velmi malé.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme