Po útoku dronu zemřel ruský novinář. V Záporožské oblasti psal o bezpilotních letadlech

Na jihovýchodní Ukrajině zahynul v pátek válečný reportér ruského listu Izvestija Semjon Jeremin. List o tom informoval na telegramu. Podle něj zemřel 42letý novinář na následky zranění, která utrpěl při útoku ukrajinského dronu. Ukrajina se podle agentury Reuters ke zprávě nevyjádřila.

Moskva/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záporoží po ruském raketovém útoku na Ukrajině 5. dubna 2024

Podle nevládní organizace Výbor na ochranu novinářů zahynulo od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022 v bojích nejméně 15 žurnalistů | Foto: Stringer | Zdroj: Reuters

Podle Izvestijí její válečný zpravodaj zahynul v ukrajinské Záporožské oblasti, jejíž část Rusko okupuje. Jeho poslední reportáž se věnovala ruskému pohledu na dronovou válku s Ukrajinou, dodal deník.

Americký novinář je už rok držený v Rusku za špionáž ve vězení Lefortovo. Je známé jako mučírna z dob KGB

Číst článek

Rusko před více než dvěma lety napadlo na příkaz prezidenta Vladimira Putina Ukrajinu a obsadilo část jejího území, stále okupuje rozsáhlé oblasti na jihu a východě země. Jeremin psal pro list Izvestija o válce od jejího počátku, sledoval mimo jiné vývoj bojů o města Mariupol, Marjinka či Vuhledar.

Kvůli intenzivním dronovým útokům a ostřelování – a rovněž omezením uvaleným na práci novinářů na obou stranách tisíc kilometrů dlouhé fronty – je informování o válce na Ukrajině velmi nebezpečné a velmi složité, napsala k tomu agentura Reuters.

Podle nevládní organizace Výbor na ochranu novinářů zahynulo od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022 v bojích nejméně 15 žurnalistů.

Zpravodajství o válce na Ukrajině, které je dostupné čtenářům v Rusku, navíc ovlivnila skutečnost, že krátce po zahájení invaze na Ukrajinu schválili ruští zákonodárci trestní odpovědnost za publikaci toho, co státní moc v Rusku označí za dezinformace a lživé zprávy o ruské armádě, za diskreditaci ozbrojených sil a za výzvy k sankcím.

Hrozí za to trest až 15 let vězení. Moskva také zablokovala řadu zahraničních i opozičních ruských médií, webových stránek i některé západní sociální sítě.

ČTK, eza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme