Navalnyj neuspěl s odvoláním kvůli zákazu kandidatury. Vyzval Rusy k bojkotu voleb

Ruský nejvyšší soud zamítl stížnost Alexeje Navalného, který usiloval o registraci k prezidentským volbám. Navalného právníci to uvedli na twitteru. Opozičník se odvolával proti rozhodnutí ruské volební komise, která jeho kandidaturu zamítla v pondělí. Verdikt zdůvodnila podmínečným trestem, který Navalnyj dostal v kauze zpronevěry ve firmě Kirovles.

Moskva (Aktualizováno: 14:50 30. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj | Zdroj: Reuters

Navalného právníci oznámili, že rozhodnutí napadnou u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Sám aktivista v reakci na zákaz kandidatury vyzval k bojkotování voleb. 

Jejich hlavním favoritem je podle průzkumů agentury Levada Centr stávající prezident Vladimir Putin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov úřadům vzkázal, aby Navalného výroky o bojkotu prošetřily.

Podle profesorky práva Jeleny Lukjanové je taková výzva v souladu s ruskými zákony. Právnička zároveň uvedla, že úřady takové texty často překrucují a jejich autory pak viní z extremismu.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme