Ruský parlament podpořil zákaz propagace homosexuality

Ruští poslanci v prvním čtení podpořili zákaz propagace homosexuality mezi mládeží. Podobná norma už platí v několika ruských městech včetně Petrohradu a mezi ochránci lidských práv vyvolává ostrou kritiku. Policie před parlamentem pozatýkala nejméně dvě desítky lidí, kteří přišli proti přijetí zákona protestovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské pořádkové síly zatýkají účastníky protestu za práva gay menšin. | Zdroj: Reuters

Ruské pořádkové síly zadržely účastníky poklidného protestu za práva gay menšin i několik stoupenců zákona z řad militantních pravoslavných organizací, z nichž nejméně jeden aktivista fyzicky napadl opačný tábor.

Zákon počítá s peněžními tresty pro osoby nebo organizace, které by ‚propagovaly homosexualitu mezi mládeží‘. Firmy a školy by mohly čelit pokutě v přepočtu více než 300 tisíc korun.

Kritikové varují, že legislativa je dalším pokusem omezit práva sexuálních menšin v Rusku. Za vytrvalé zakazování pochodů homosexuálů v Moskvě Rusko pokutoval i Evropský soud pro lidská práva.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme