Ruský parlament ratifikuje smlouvy o spolupráci s Abcházií a Jižní Osetií

Ruská Státní duma dnes má rozhodnout o ratifikaci smluv o spolupráci s Abcházií a Jižní Osetií. Kreml je podepsal s představiteli obou republik v polovině září. Očekává se, že zákonodárným sborem projdou jednohlasně, stejně jako tomu bylo s uznáním nezávislosti těchto gruzínských separatistických regionů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Dokumenty počítají s užší politickou, ekonomickou a také vojenskou spoluprací Ruska s Abcházií a Jižní Osetií. Kromě toho nabízejí občanům obou regionů uznání dvojího občanství a ustavují coby zákonnou měnu ruský rubl.

Gruzie, která obě separatistické oblasti považuje stále za své území, postup Ruska odmítá. Prezident Michajl Saakašvili mezitím popřel nová obvinění, podle nichž se gruzínská armáda dopustila během srpnového útoku na Jižní Osetii válečných zločinů.

Důkazy předložila britská stanice BBC. Ta podle svého tvrzení v Jižní Osetii získala svědectví, že Gruzie použila při vojenském útoku nepřiměřenou sílu, jejímž terčem mohli být i civilisté.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme