Ruský politický vězeň Dadin chce zpět do věznice v Karélii, aby upozornil na týrání vězňů

Aktivista Ildar Dadin žádá, aby ho z vězeňské kolonie v sibiřském Altajském kraji převezli zpět do věznice v severoruské Karelii. Tam Dadina a další vězně ruských obránců lidských práv týrali.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ildar Dadin v policejním antonu během jednoho ze svých zadržení ruskými bezpečnostními složkami.

Ildar Dadin v policejním antonu během jednoho ze svých zadržení ruskými bezpečnostními složkami. | Foto: Repro Elisa Espouy / Youtube

Dadin zdůvodnil svou žádost o převedení z Altaje do Karélie tím, že mučení tamních vězňů pokračuje. Jeho přítomnost by pomohla obrátit pozornost politiků, úřadů, a médií k situaci v této věznici.

Dadinovi příbuzní a obhájci to navíc do Karelie mají mnohem blíž než na Sibiř, přestože vězeňské podmínky jsou v Altajském kraji podle Dadina mnohem snesitelnější než v Karélii.

Ildar Dadin se stal prvním odsouzeným podle nového paragrafu, který stanovil trestní odpovědnost za více než tři spáchané přestupky. V Dadinově případě to bylo držení protestního plakátu. Čtyřiatřicetiletý aktivista byl v prosinci 2015 odsouzen za opakovanou účast na nepovolených demonstracích na tři roky vězení. Odvolací soud mu pak trest snížil o půl roku.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme