Ruský politický vězeň Dadin chce zpět do věznice v Karélii, aby upozornil na týrání vězňů

Aktivista Ildar Dadin žádá, aby ho z vězeňské kolonie v sibiřském Altajském kraji převezli zpět do věznice v severoruské Karelii. Tam Dadina a další vězně ruských obránců lidských práv týrali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ildar Dadin v policejním antonu během jednoho ze svých zadržení ruskými bezpečnostními složkami. | Foto: Repro Elisa Espouy / Youtube

Dadin zdůvodnil svou žádost o převedení z Altaje do Karélie tím, že mučení tamních vězňů pokračuje. Jeho přítomnost by pomohla obrátit pozornost politiků, úřadů, a médií k situaci v této věznici.

Dadinovi příbuzní a obhájci to navíc do Karelie mají mnohem blíž než na Sibiř, přestože vězeňské podmínky jsou v Altajském kraji podle Dadina mnohem snesitelnější než v Karélii.

Ildar Dadin se stal prvním odsouzeným podle nového paragrafu, který stanovil trestní odpovědnost za více než tři spáchané přestupky. V Dadinově případě to bylo držení protestního plakátu. Čtyřiatřicetiletý aktivista byl v prosinci 2015 odsouzen za opakovanou účast na nepovolených demonstracích na tři roky vězení. Odvolací soud mu pak trest snížil o půl roku.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme