Ruský premiér schválil seznam zemí pro elektronické vízum. Češi i Slováci budou do země moci bez pozvání

Ruský premiér Michail Mišustin schválil seznam 52 zemí, jejichž občané budou moci při cestách do Ruska získat elektronické vízum. „Česká republika je mezi nimi,“ uvedlo na twitteru ruské velvyslanectví v Praze. Na seznamu je také Slovensko.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský premiér Michail Mišustin | Foto: Evgenia Novozhenina | Zdroj: Reuters

Rusko zavádí elektronické vízum od začátku příštího roku, uvádí se na webu ruské vlády, která si od tohoto kroku slibuje větší příliv zahraničních turistů a investorů a následně i větší hospodářský růst.

Karanténa, videokonference, dezinfekční tunely. Ruský prezident Putin tráví pandemii v přísné izolaci

Číst článek

O elektronické vízum nebude třeba žádat na ruském konzulátu, ale na internetu, a k jeho získání nebude třeba oficiální pozvání či zarezervovaný pobyt v hotelu či nějaké další dokumenty. Stát má 40 dolarů, tedy asi 914 Kč, u dětí do šesti let bude bezplatné.

Elektronická víza Rusko vyzkoušelo již před třemi lety, ale pilotní projekt se týkal jen Dálného východu, Petrohradu, Leningradské a Kaliningradské oblasti. Návštěvníci nesměli vyjet z těchto regionů.

Nyní má elektronické vízum umožnit cestování po celém Rusku. Délka pobytu se přitom prodlouží z dosavadních osmi dnů na dvojnásobek, slibuje vládní server.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme