Ruský premiér Putin jede posilovat vztahy s Indií

Zbrojní dodávky a energetika budou podle všeho ústředním tématem návštěvy ruského premiéra Vladimira Putina v Indii. Jde už o druhou schůzku šéfů vlád za několik posledních měsíců. Už loni se obě země dohodly na zbrojním kontraktu za více než 10 miliard dolarů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladiimír Putin

Vladiimír Putin | Foto: Jiří Hošek

Indie patří k největším importérům zbraní na světě, na obranu hodlá vydat miliardy dolarů i v příštích letech. Pro ruskou ekonomiku, která se potýká s osmiprocentním propadem, je to šance na obnovu růstu.

Právě obranný sektor patří k oblastem, kterým ruští ekonomové přičítají klíčový potenciál. Moskva se nicméně v regionu potýká se sílící konkurencí, mnohdy zastaralé ruské vojenské vybavení vytlačuje nabídka moderních amerických zbraní.

Očekává se, že premiéři Ruska a Indie budou mluvit také o možnostech v dodávkách energie, po níž v Indii v posledních letech roste poptávka.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme