Ruský premiér Vladimir Putin jmenoval nového ministra financí

Ruský premiér Vladimir Putin jmenoval dočasným ministrem financí Antona Siluanova. Dosavadní náměstek resortu se ujme funkce po Alexeji Kudrinovi, který v čele ministerstva skončil po dramatické roztržce s prezidentem Dmitrijem Medveděvem. Rozpoutalo ji Kudrinovo prohlášení, že nehodlá usednout v kabinetu vedeném Medveděvem, který se příští rok má vyměnit ve funkci s Vladimirem Putinem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Vladimir Putin v parlamentu | Zdroj: ČTK

Nově jmenovaný dočasný ministr Siluanov se podle Vladimira Putina funkce ujímá se souhlasem prezidenta Dmitrije Medveděva. Pravomoci vicepremiéra převezme Kudrinův kolega ve vládě Igor Šuvalov.

Alexej Kudrin je považován investory za zkušeného ekonoma, jehož fiskální politika sehrála klíčovou roli pro finanční stabilitu Ruska. Podle agentury Reuters byly důvodem jeho odchodu z vlády riskantní kroky kabinetu v oblasti fiskální politiky. Rezignaci údajně nabídl už před měsíci.

Zároveň dodal, že odmítl nabídku stanout v čele strany Pravá věc - liberálního uskupení podporovaného Kremlem, které označil za umělý projekt diskreditující myšlenku liberální demokracie.

Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme