Ruský prezident je na návštěvě Číny. Jednat má především o cenách ropy

Rusko a Čína chtějí upevňovat strategické vztahy a spolupráci. Pomoci k tomu má třídenní návštěva, na kterou odletěl ruský prezident Dmitrij Medvěděv. Jedním z hlavních témat jednání s čínskými protějšky mají být podle ruských médií ceny za dodávky ruského plynu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident při setkání s ruskými a čínskými veterány

Ruský prezident při setkání s ruskými a čínskými veterány | Zdroj: ČTK

Ruský prezident zahájil třídenní návštěvu na severovýchodě Číny vzpomínkou na oběti rusko-japonského konfliktu z počátku 20. století a druhé světové války.

Zítra se v Pekingu setká se svým protějškem Chu Ťin Tchaem. Společně by měli podepsat řadu obchodních dohod, včetně smluv týkajících se energetiky.

Rusko se k Číně obrací v rámci snahy diversifikovat export surovin. Jak poznamenávají ruská média, kromě ropy by Moskva ráda dodávala na rychle rostoucí čínský trh i plyn, ale už několik let se není schopna s Pekingem dohodnout na cenách.

Jednat by se mělo i o dalších obchodech a investicích. V delegaci ruského prezidenta jsou i miliardáři Oleg Děripaska a Viktor Vekselberg.

Lenka Kabrhelová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme