Ruský prezident odložil přijetí nové strategie bezpečnosti

Ruský prezident Dmitrij Medveděv podle ruských médií už po několikáté odložil přijetí nové strategie národní bezpečnosti do roku 2020. Klíčový dokument měl být původně podepsán už prosinci, dodnes se tak ale nestalo. Důvodem může být podle ruských novin blížící se schůzka ruského prezidenta s americkým protějškem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv | Foto: European Commission Audiovisual service

Kreml i ruská Bezpečnostní rada podle deníku Kommersant až dosud vysvětlovali odklad přijetí klíčového dokumentu technickým nedopatřením. Nyní ale spoluautoři strategie listu potvrdili, že důvodem může být oteplení vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.

Původní verze podle nich vypočítávala možné nepřátele Ruska. A i když nebyli zmíněni přímo, z textu prý jasně vyplývalo, od jaké světové mocnosti Moskva může očekávat nepříjemnosti.

To by se ale po schůzce Dmitrije Medveděva s Barackem Obamou, naplánované na příští týden do Londýna, mohlo změnit. Jak Kommersant dodává, druhým pravděpodobným důvodem odkladu je ekonomické krize, které se původní text i přes dramatické dopady na Rusko věnoval jen povrchně.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme