Ruský prezident odsoudil vraždy nevládních aktivistů na Kavkaze

Ruský prezident Dmitrij Medveděv odsoudil po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou nedávné vraždy nevládních aktivistů působících v regionu severního Kavkazu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv | Foto: Presidential Press and Information Office

V Čečensku tento týden neznámí ozbrojenci unesli a zavraždili manželský pár pracující pro charitativní organizaci pomáhající dětem. V červenci postihl stejný osud respektovanou ochránkyni lidských práv Natálii Estěmirovovou.

Ruský prezident Dmitrij Medveděv během společné tiskové konference s německou kancléřkou v Soči vyzval čečenského lídra Ramzana Kadyrova, aby našel a potrestal všechny osoby zodpovědné za nedávné vraždy ochránců lidských práv na Kavkaze.

Medveděv zároveň zopakoval přesvědčení, že cílem činů je destabilizovat poměry v regionu. Ruští aktivisté za lidská práva ale viní ze zhoršování bezpečnostní situace právě Ramzana Kadyrova, který podle nich soustavně porušuje federální zákony.

Násilí narůstá v posledních měsících kromě Čečenska také v sousedním Ingušsku a Dagestánu. Během posledních několika desítek hodin zemřelo v regionu při srážkách bezpečnostních sil s ozbrojenci více než 20 lidí.

Přečtěte si také:
V ruském Ingušsku zastřelili ozbrojenci ministra pro výstavbu
V Čečensku byli zavražděni další dva nevládní aktivisté
Další vraždy čečenských aktivistů
Evropa i Rusko odsoudily vraždu přední ruské aktivistky Estěmirovové
V Rusku přišla o život další přední aktivistka za lidská práva
Na Kavkaze roste napětí po atentátu na ingušského prezidenta

Lenka Kabrhelová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme