Ruský prezident Putin oznámí složení nové vlády

Ruský prezident Vladimir Putin má dnes společně s premiérem Dmitrijem Medvěděvem ohlásit složení nového kabinetu. Medvěděv předal návrh na složení vlády šéfovi Kremlu minulý týden. Očekává se, že složení budou dominovat jména loajální prezidentovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Foto: Alexei Druzhinin | Zdroj: ČTK

Prezident Putin podle analytiků s největší pravděpodobností přidělí klíčové ekonomické posty svým spojencům, což může vyvolat otázky ohledně reforem slibovaných liberálnějším premiérem Medvěděvem.

Rusko čeká podle expertů v příštích letech řada výzev na poli ekonomiky – omezení korupce, přilákání zahraničních investorů a snížení závislosti na výnosech z těžby ropy a plynu, které tvoří polovinu příjmů státní kasy.

Jmenování nové vlády definitivně odstartuje šestileté funkční období Vladimira Putina, který ale čelí rostoucí nespokojenosti obyvatel. Mnozí dál otevřeně protestují proti jeho návratu do Kremlu. Policie od slavnostní inaugurace zadržela stovky lidí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme