Ruský prezident Putin v projevu slíbil boj s teroristy až do jejich úplné likvidace

Ruský prezident Vladimir Putin v novoročním projevu slíbil boj s teroristy až do jejich úplné likvidace a uctil oběti ve Volgogradu. Projev pronesl v Chabarovsku na Dálném východě, kam přijel navštívit oblasti postižené letošními ničivými povodněmi. Zmínil i chystané olympijské hry v Soči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin na své výroční tiskové konferenci v Moskvě. 19. 12. 2013 | Zdroj: ČTK

„V roce 2013 se Rusko potýkalo s problémy a vážnými výzvami jako byly povodně nebo teroristické útoky,“ řekl Vladimír Putin v novoročním projevu.

V Rusku už nový rok přivítali například obyvatelé Kamčatky, v evropské části země se na oslavy teprve připravují.

Ve Volgogradu ale oslavy zastínily teroristické útoky. Ve městě dnes pohřbívají jejich oběti.

Počet obětí teroristických útoků v ruském Volgogradu stoupl na 34

Číst článek

Ruský prezident v projevu uctil jejich památku a dodal, že bude tvrdě a důsledně pokračovat v boji s teroristy až do jejich úplné likvidace.

„V době těžkých zkoušek se Rusko vždy dokázalo sjednotit a semknout,“ připomněl Vladimír Putin.

S výhledem do příštího roku pak Putin zvlášť zdůraznil význam únorových olympijských her v jihoruském Soči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novoroční projev ruského prezidenta Vladimira Putina sledovat zahraniční zpravodaj Martin Dorazín

Na svých webových stránkách Putin publikoval ještě dalších asi 30 poselství, adresovaných tentokrát zahraničním státníkům. Pozdravil šéfa Bílého domu Baracka Obamu a vyjádřil přesvědčení, že oba státy mohou "reálně přispět" k zachování globální stability.

Zvlášť srdečného pozdravení se dostalo ukrajinskému prezidentu Viktoru Janukovyčovi, s nímž Putin koncem roku podepsal dohodu o finanční podpoře ukrajinské ekonomiky a posílení vzájemné kooperace.

Putin zdůraznil, že s Janukovyčem ho pojí "soudružské, pracovní vztahy, které umožnily otevřeně posuzovat jakékoli, i ty nejkomplikovanější otázky".

Kromě aktivních politiků ruský prezident na svých webových stránkách pozdravil i některé bývalé politické osobnosti. Pozdrav do České republiky Putinova webová stránka neobsahuje.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme