Ruský prezident ujišťuje o spolehlivosti své země

Ruský prezident Vladimir Putin ujišťuje evropské politiky o spolehlivosti své země jako partnera pro státy Evropské unie. Zaznělo to na moskevském summitu věnovaném vztahům Ruska a evropské patnáctky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlády evropských zemí mohou považovat Rusko za spolehlivého a perspektivního partnera pro spolupráci, soudí Vladimír Putin, který v Kremlu zahájil setkání představitelů EU a ruské politiky.

Podle ruského prezidenta procesy, které v Evropě probíhají a jsou spojeny s dalším rozšiřováním Unie, zaváděním jednotné měny i budováním společné politiky a obrany, nemohou nezajímat Moskvu. Rusko je přitom, jak Putin zdůraznil, připraveno hledat společně s EU možnosti reakce na globální hrozby i řešení regionálních konfliktů.

Zatímco prezident Putin v Kremlu zdůraznil hlavně zájem na ekonomické a vědeckotechnické spolupráci s Unií, dali už někteří její představitelé najevo, že chtějí diskutovat také o kontroverzních tématech, jako je třeba svoboda slova v Rusku a problém Čečenska.

Petr Voldán, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme