Ruský prezident vyzývá k reformě stranu Jednotné Rusko

Ruská vládní strana Jednotné Rusko by měla projít reformami. Během výročního kongresu k tomu stranické lídry vyzval prezident Dmitrij Medveděv. Jednotné Rusko vedené premiérem Vladimirem Putinem v posledních letech dominuje politickému životu v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv | Foto: European Commission Audiovisual service

Kritikové ho obviňují ze snahy získat monopol na moc podobně jako za Sovětského svazu komunistická strana.

Dmitrij Medveděv pokáral vládní stranu za špatnou politickou kulturu a vyzval ji k férovému přístupu při příštích volbách. Kritikové dlouhodobě poukazují na to, že vzhledem k dominantní pozici Jednotného Ruska v zemi neexistuje volná politická soutěž.

Jen před měsícem vyvolaly protesty výsledky regionálních voleb - opozice obviňuje vládní stranu z rozsáhlých manipulací ve svůj prospěch. Medveděv apeloval na stranické lídry, aby se snažili získat podporu voličů v otevřeném politickém boji.

Mnozí skeptici ale mají za to, že apely prezidenta jsou jen prázdná slova s nulovým praktickým dopadem.

S projevem zaměřeným především na postup v ekonomické krizi před účastníky kongresu vystoupil i Medveděvův předchůdce ve funkci, současný premiér Vladimir Putin. Kritiku prezidenta nijak nekomentoval.

Výročního sjezdu Jednotného Ruska, který živě přenášela státní televize, se v Petrohradu zúčastnila i řada ruských celebrit, od popových zpěváků až po kosmonauty.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme