Ruský soud odmítl podmínečně propustit i další členku Pussy Riot

Obě vězněné členky ruské punkové skupiny Pussy Riot zůstanou ve vězení. Ruský soud zamítl žádost Naděždy Tolokonnikovové o podmínečné propuštění z vězeňského tábora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členka Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová | Zdroj: Reuters

Nejvyšší soud Mordovské republiky, kde si Naděžda Tolokonnikovová odpykává dvouletý trest, souhlasí se zamítnutím žádosti o podmínečné propuštění.

Advokáti členky Pussy Riot zdůvodnili žádost tím, že se jejich klientka chová více než vzorně, ale její přítomnost v táboře působí všem problémy. Vedení věznice si prý hledá způsoby, jak ji očernit. Podle nich je například špatné, že se neúčastní společenského života nebo nechodí do knihovny.

Naděžda Tolokonnikovová vydala prohlášení, ve kterém zdůvodňuje svoji žádost o propuštění tím, že doba, strávená v tomto nápravném zařízení, ji v ničem nenapravila. Nevidí tedy důvod, proč by se tam měla nacházet dál, a věří, že se úřadům nepodaří jí přiřknout další činy, aby její trest prodloužily jako v případě Michaila Chodorkovského. Pokud to jinak nepůjde, měla by se dostat na svobodu příští rok.

Tolokonnikovová se už k mordovskému soudu odvolávat nebude, podá všek prostřednictvím svých právníků stížnost k Nejvyššímu soudu Ruské federace.

Soudy odmítly pustit z vězení i další členku Pussy Riot Marii Aljochinovou. Amnesty International označila obě dívky za politické vězenkyně.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme