Ruský soud odmítl propustit na podmínku Platona Lebeděva

Někdejší společník Michajla Chodorkovského zůstane i nadále ve vězení. Soud zamítl Platonu Lebeděvovi žádost o podmínečné propuštění. Odůvodnil to tím, že se byznysmen během let strávených ve vězení nevydal na cestu nápravy. Lebeděv je za mřížemi od roku 2003, ve dvou procesech byl usvědčen z daňového úniku a zpronevěry. Sám podnikatel ale verdikt odmítá a označuje jej za politickou pomstu Kremlu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chodorkovskij a Lebeděv u městského soudu v Moskvě | Zdroj: ČTK

Bývalý šéf skupiny Menatep Platon Lebeděv by měl podle rozhodnutí soudu zůstat ve vězení až do vypršení trestu v roce 2016. Proti jeho propuštění vystoupila prokuratura i vedení věznice v Archangelské oblasti, kam byl Lebeděv v červnu převeden z Moskvy.

Zamítavé stanovisko odůvodnili tím, že se bývalý obchodní partner Michajla Chodorkovského během let věznění nikdy nepřiznal, ‚nechtěl se napravit‘, vedení věznice ho obvinilo ze špatného chování a tykání personálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Kabrhelová informuje o případu Platona Lebeděva

Platon Lebeděv stížnosti odmítnul, během závěrečného vystoupení se označil za politického vězně.

Advokáti i příznivci obou vězněných mužů označují oba procesy za zmanipulované, jde podle nich o politicky motivovaný trest za podporu opozice někdejšího prezidenta Vladimira Putina.

Lenka Kabrhelová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme