Ruský soud odmítl propustit na podmínku Platona Lebeděva

Někdejší společník Michajla Chodorkovského zůstane i nadále ve vězení. Soud zamítl Platonu Lebeděvovi žádost o podmínečné propuštění. Odůvodnil to tím, že se byznysmen během let strávených ve vězení nevydal na cestu nápravy. Lebeděv je za mřížemi od roku 2003, ve dvou procesech byl usvědčen z daňového úniku a zpronevěry. Sám podnikatel ale verdikt odmítá a označuje jej za politickou pomstu Kremlu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chodorkovskij a Lebeděv u městského soudu v Moskvě | Foto: ČTK

Bývalý šéf skupiny Menatep Platon Lebeděv by měl podle rozhodnutí soudu zůstat ve vězení až do vypršení trestu v roce 2016. Proti jeho propuštění vystoupila prokuratura i vedení věznice v Archangelské oblasti, kam byl Lebeděv v červnu převeden z Moskvy.

Zamítavé stanovisko odůvodnili tím, že se bývalý obchodní partner Michajla Chodorkovského během let věznění nikdy nepřiznal, ‚nechtěl se napravit‘, vedení věznice ho obvinilo ze špatného chování a tykání personálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Kabrhelová informuje o případu Platona Lebeděva

Platon Lebeděv stížnosti odmítnul, během závěrečného vystoupení se označil za politického vězně.

Advokáti i příznivci obou vězněných mužů označují oba procesy za zmanipulované, jde podle nich o politicky motivovaný trest za podporu opozice někdejšího prezidenta Vladimira Putina.

Lenka Kabrhelová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme