Ruský soud osvobodil tři muže obžalované z podílu na vraždě Politkovské

Ruský vojenský soud osvobodil všechny tři muže obviněné z podílu na vraždě investigativní novinářky Anny Politkovské. Redaktorku listu Novaja Gazeta, která otevřeně kritizovala politiku Kremlu zejména v Čečensku, zastřelili před dvěma roky přímo v jejím domě v centru Moskvy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obžalovaní u soudu

obžalovaní u soudu | Zdroj: ČTK

Více než dva roky od spáchání zločinu zůstává otázka, kdo zavraždil Annu Politkovskou, stále bez odpovědi. Porota osvobodila všechny tři muže obviněné z napomáhání ke zorganizování nájemné vraždy - dva čečenské bratry Džabraíla a Ibragima Machmudovy i bývalého policistu Sergeje Chadžikurbanova.

Obhajoba byla s výsledkem spokojena, žalující strana, ruská generální prokuratura, už se nechala slyšet, že se proti verdiktu odvolá. Právnička rodiny politkovských Karina Moskalenková podle svých slov verdikt soudu respektuje, o úplné objasnění vraždy ale hodlá usilovat dál.

"Žádáme, aby byl dopaden skutečný vrah, musíme se dozvědět jeho jméno," řekla po vyhlášení verdiktu Karin Moskalenková. Společně s obhajobou pak znovu poukázala na neochotu ruských úřadů rozkrýt pozadí vraždy, jejíž stopy mohou podle kritiků vést vysoko do pater ruského establishmentu.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY:

Proces s muži obviněnými z podílu na vraždě Anny Politkovské veřejný nebude
Soud s vrahy novinářky Politkovské bude otevřený pro veřejnost
Dnes uplynou dva roky od vraždy ruské novinářky Anny Politkovské
Anna Politkovská, novinářské memento
Kdo zabil Politkovskou?
Rozhovor se synem zavražděné novinářky Anny Politkovské
Vražda Anny Politkovské

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme