Ruský soud potrestal bývalého psychiatra, který založil sektu a pořádal orgie s dětmi

S tresty od sedmi do deseti let vězení odešli od ruského soudu vedoucí organizace Orenburská nadace pro sebezdokonalování. Tato společnost pořádala pod pláštíkem výchovných programů sexuální orgie, kterých se účastnily i děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týrání dětí (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki

Obtloustlý vousatý muž na záběrech, které sám pořídil, obřadně přijímá blonďatou desetiletou dívenku do skupiny dorostenek. Je to bývalý psychiatr Vjačeslav Věsnin, který před 15 lety pověsil bílý plášť na hřebík a založil Orenburskou nadaci pro sebezdokonalování.

„Sdružovala více než dvě stě lidí, v případě zneužívání 14 dětí jsme zahájili trestní řízení. Tito lidé pocházeli z různých věkových i sociálních skupin od úředníků a dělníků až po inteligenci,“ prozradil televizi Rossija-24 vyšetřovatel Viktor Sidělev.

Organizace se chovala jako klasická sekta. Členové nazývali vedoucího Mistrem a měli přísný zákaz mluvit o tom, co se na takzvaných zasedáních nadace děje. Před zraky dětí pak provozovali v přírodě i na zámečku orgie a do sexuálních praktik zasvěcovali také nezletilé. To se dělo celých 15 let.

Vjačeslav Věsnin dostal za „zdokonalování“ lidí 10 let nepodmíněně. Jeho čtyři asistentky včetně manželky poslal soud za mříže na sedm let.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme