Ruský soud rozhodne o další vazbě ukrajinské pilotky

Prodloužení vazby ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové bude dnes projednávat moskevský soud. Je obviněná z podílu na smrti ruských novinářů na východě Ukrajiny. Savčenková je v ruském vězení od června. Ukrajinská pilotka obvinění odmítá a na protest drží hladovku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Savčenková, sestra ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové žádá v Moskvě její propuštění

Věra Savčenková, sestra ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové žádá v Moskvě její propuštění | Zdroj: Reuters

"Naďa je v pořádku. Bojím se ale, že se na její zdravotní stav vymluví a nedovolí jí jít k soudu. Přitom by se ho ale mohla bez problémů zúčastnit," říká sestra zadržované pilotky.

Naďa Savčenková je obviněná taky z nezákonného překročení ruských hranic. Obhajoba ale tvrdí, že pilotku zajali separatisté na Ukrajině a pak ji předali do Ruska. Savčenková se v době svého zadržení stala ukrajinskou poslankyní.

Europoslanci v čele s Šojdrovou drží hladovku za vězněnou ukrajinskou pilotku

Číst článek

Od ledna je navíc členkou Parlamentního shromáždění Rady Evropy a má tak diplomatickou imunitu.

Savčenkovou podporují desítky europoslanců, kteří poslali dopis ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi.

Europoslanci se postupně střídají v hladovce a zasílají dopisy s žádostí o propuštění ukrajinské pilotky ruskému velvyslanci při Evropské unii.

Ukrajinci vyjádřili podporu Naděždě Savčenkové na lednové manifestaci v Kyjevě | Foto: Reuters

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme