Ruský soud zrušil rozsudek o vraždě novinářky Anny Politkovské

Ruský Nejvyšší soud zrušil osvobozující rozsudek pro tři muže obviněné z podílu na vraždě novinářky Anny Politkovské. Případ zároveň vrátil k novému projednání. Redaktorku listu Novaja Gazeta, která otevřeně kritizovala politiku Kremlu zejména v Čečensku, zastřelili neznámí vrazi v roce 2006 přímo v jejím domě v centru Moskvy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v soudní síni

v soudní síni | Foto: Nejvyšší soud

Tři muži, které moskevský vojenský soud v únoru osvobodil z podezření z podílu na organizaci nájemné vraždy, se znovu vrátí před spravedlnost. Porota na konec čtyřměsíčního procesu došla k závěru, že důkazy proti bratrům Džabraílu a Ibragimu Machmudovovým a bývalému policistovi Sergeji Chadžikurbanovi jsou nedostatečné.

Nejvyšší soud ale osvobozující rozsudek zrušil, a poslal případ k novému slyšení. Případ vraždy Anny Politkovské ruský tisk mnohokrát označil za další ukázku selhání ruské justice. Klíčová otázka - a sice, kdo si vraždu nepohodlné novinářky objednal, totiž zůstává dodnes nezodpovězena.

K tématu si přečtěte také:
Generální prokuratura se odvolala proti verdiktu v případu vraždy Politkovské
Ruský soud osvobodil tři muže obžalované z podílu na vraždě Politkovské
Proces s muži obviněnými z podílu na vraždě Anny Politkovské veřejný nebude
Soud s vrahy novinářky Politkovské bude otevřený pro veřejnost
Dnes uplynou dva roky od vraždy ruské novinářky Anny Politkovské
Anna Politkovská, novinářské memento
Kdo zabil Politkovskou?
Rozhovor se synem zavražděné novinářky Anny Politkovské
Vražda Anny Politkovské

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme