Ruský špion půjde na rok a půl do vězení, rozhodl slovenský soud. Garbár neplnil dohodu o vině a trestu

Konspirátor a usvědčený ruský špión Bohuš Garbár půjde na rok a půl do vězení. Rozhodl o tom slovenský Specializovaný trestní soud. Garbár už loni dostal podmínku a pokutu 15 tisíc eur, zaplatil ale jen čtvrtinu, informoval deník SME. Tvrdí totiž, že na zaplacení nemá dostatek finančních prostředků, protože se stará o svou nemocnou matku.

Banská Bystrica Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usvědčený ruský špión Bohuš Garbár

Usvědčený ruský špión Bohuš Garbár | Zdroj: Profimedia

Loni v únoru uzavřel Garbár se soudem dohodu o vině a trestu a dostal tříletou podmínku. V pondělí soud požádal o prominutí zbytku trestu, ten mu ale nevyhověl. Ve vězení by tak měl strávit rok a pět měsíců. Proti rozsudku podal odsouzený stížnost. 

Nezrušil mu ani peněžitý trest. Ten měl zaplatit ve čtyřech splátkách, poslal ale pouze první z nich. Soudce ale argument, že se stará o nemocnou matku, nepřijal, jelikož loni Garbár s podmínkami dohody o vině a trestu souhlasil.

Ruský špión 

Usvědčený ruský špión na schůzce v roce 2021 slíbil muži vystupujícímu pod jménem Sergej Solomasov, že bude „vyhledávat, získávat a provádět sběr citlivých informací a utajovaných skutečností týkajících se slovenských bezpečnostních a zpravodajských služeb a spolupráce Slovenska, EU a NATO s Ukrajinou“, píše SME.

Za to měl dostat tisíce eur. Garbár byl také spolupracovníkem konspiračního webu Hlavní zprávy. Web se od jeho aktivit distancoval.

mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme