Ruský velvyslanec v Súdánu Širinskij zemřel přirozenou smrtí, dostal infarkt

Ruský velvyslanec v Súdánu Mirgajas Širinskij zemřel na infarkt. Informoval o tom tajemník velvyslanectví. Tělo 63letého diplomata našli ve středu v bazénu v jeho rezidenci v Chartúmu.

Chartúm/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská vlajka (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Velvyslanec Mirgajas Širinskij pracoval v ruských diplomatických službách v zahraničí od roku 1991. Patřil ke kariérním diplomatům. Působil dříve v Jemenu, Saudské Arábii a Rwandě.

Ruský velvyslanec ve Spojených státech Sergej Kisljak končí, funkci opustí po sedmi letech

Číst článek

V letech 2001 a 2002 byl náměstkem stálého zástupce Ruska při UNESCO. Na místo velvyslance v Súdánu nastoupil v prosinci 2013.

Smrt svého ambasadora v Súdánu už ve středu potvrdilo ruské ministerstvo zahraničí, příčinu úmrtí ale neuvedlo. Súdánská policie později sdělila, že jako příčinu Širinského smrti vyloučila násilný čin. Šlo podle ní o přirozenou smrt. Podle agentury AFP se o velvyslanci vědělo, že trpí vysokým tlakem.

Nejde o první případ náhlé smrti ruského diplomata v poslední době. V lednu po krátké a záhadné nemoci zemřel v Indii ruský velvyslanec Alexandr Kadakin. V únoru pak agentury oznámily smrt velvyslance při OSN Vitalije Čurkina.

V prosinci minulého roku zastřelil atentátník ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova. Na přelomu roku přišlo o život v rozmezí tří měsíců celkem šest ruských diplomatů, z nichž jeden si vzal život.

mdo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme