Exploze na běloruském letišti vyřadila z provozu ruský výzvědný letoun. Akci údajně provedli partyzáni

Při explozi na běloruském vojenském letišti Mačuliščy u Minsku byl v neděli nejspíš vážně poškozen ruský výzvědný letoun A-50. Na sociální síti Telegram to uvedla běloruská skupina Hajun, která monitoruje pohyby ruských vojsk. Podle ní poškození způsobil „neidentifikovaný předmět, který spadl z výšky“.

Minsk Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský výzvědný letoun A-50

Ruský výzvědný letoun A-50 | Zdroj: Profimedia

Běloruská organizace ByPol, kterou tvoří bývalí příslušníci běloruských bezpečnostních složek, na telegramu uvedla, že poškození letadla je vážné a že je aktuálně neprovozuschopné. 

Čína příští týden přivítá běloruského prezidenta Lukašenka. Přijal pozvání Si Ťin-pchinga

Číst článek

Podle nezávislé běloruské novinářky Hanny Ljubakovové šéf ByPolu Aljaksandr Azarau sdělil, že akci na letišti provedli „běloruští partyzáni“.

Bělorusko je nejbližším spojencem Ruska, které před rokem rozpoutalo válku proti Ukrajině. Své vojáky sice do sousední země neposlalo, ale poskytlo Rusku k útoku proti sousední zemi své území a letiště.

Rusko tvrdí, že Ukrajina v uplynulých měsících několikrát zaútočila drony na ruské území. Začátkem ledna hlásili obyvatelé výbuchy na vojenském letišti ve Voroněži, v prosinci podle informací ze sociálních sítí poškodily útoky dronů dva bombardéry Tu-95 na základně Engels u Saratova a cisternu a bombardér Tu-22M3 na letišti Ďagilevo u Rjazaně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme