Ruských špiónů je v USA stejně jako za studené války

Rusko má ve Spojených státech stejný počet špiónů, jako měl za studené války Sovětský svaz. V nejnovějším vydání to tvrdí týdeník Time a dodává, že ruští špióni pátrají po vojenských technologiích a strategických plánech Američanů. FBI ani CIA si ale nejsou celkem jisté, o co Moskvě přesně jde. Řada ruských špiónů je také mezi diplomaty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozkvetlý Washington

rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Washington přesně neví, kolik špiónů se ukrývá mezi diplomaty, byznysmany, novináři, vědci a profesory, kteří ve Spojených státech působí. Bývalý vysoce postavený příslušník CIA pro týdeník Time připustil, že ruští agenti pátrají především po amerických vojenských technologiích a zařízeních, která mohou být využita pro mírové i vojenské účely, jako například laserech. Špióni chtějí také zjistit, jaké plány mají Američané v bývalých sovětských republikách, v Číně a na Blízkém východě. Vypovězení domnělých ruských špiónů je citlivé, protože Moskva by určitě přistoupila k protiopatřením.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme