Ruských stíhaček nad Baltem přibývá, NATO jich zaznamenalo nejvíc od roku 2013

Vzdušné síly NATO v červenci zaznamenaly vysokou aktivitu ruských stíhaček nad Baltským mořem. Hlídky Severoatlantické aliance vystartovaly asi ke dvěma desítkám ruských strojů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Víceúčelový stíhač MiG-29 (ilustrační foto)

Víceúčelový stíhač MiG-29 (ilustrační foto) | Foto: Wikipedia, public domain - volné dílo

Letouny Britského královského letectva vystartovaly koncem července ze základny v Estonsku kvůli deseti ruským stíhačkám s vypnutými odpovídači. Ruské stroje se pohybovaly v těsné blízkosti pobaltských vzdušných hranic.

Podobný případ hlásí i norské hlídky, které v rámci mise NATO nad Pobaltím působí. Ve vzduchu zaregistrovaly jedenáct ruských strojů.

Za poslední rok a půl jde o nejpočetnější ruské formace v oblasti. Moskva zvýšila aktivitu letectva v souvislosti s krizí na Ukrajině. NATO proto vyslalo do východní Evropy posily a situaci monitoruje. I přes nejnovější incidenty nad Baltským mořem ale plánuje od září počet svých stíhaček v regionu snížit o polovinu.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme