Rusové nepomáhali Trumpovi ke zvolení americkým prezidentem, tvrdí republikáni

Trumpův tým během kampaně při předloňských volbách nespolupracoval s Ruskem na ovlivnění hlasování, tvrdí republikáni. Tento závěr obsahuje jejich návrh konečné vyšetřovací zprávy výboru Sněmovny reprezentantů pro tajné služby. Demokrati ze stejného výboru s takovým vyhodnocením případu nesouhlasí. Případ paralelně vyšetřují i další instituce.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

Prezident Donald Trump tvrzení svých stranických kolegů zopakoval na svém twitterovém účtu a dodal, že šlo o víc než roční důkladné vyšetřování.

Republikáni tvrdí, že Rusové se sice snažili volby ovlivnit šířením své propagandy, ale jejich cílem prý nebylo pomáhat Trumpovi.

To je v rozporu s předchozími zjištěními CIA, FBI nebo Národní bezpečnostní agentury. Nesouhlasí s tím ani nejvýše postavený demokrat ve sněmovním výboru pro tajné služby Adam Schiff. Podle něj republikáni pominuli jasné a ohromující důkazy, které svědčí o opaku.

Případ zkoumá také americký Senát i tým zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme