Rusové jsou kvůli terorismu podezřívaví

Poslední vlna teroristických útoků v Rusku vyvolala mezi lidmi paniku. Bojí se jezdit metrem, chodit na místa, kde se shromažďuje mnoho lidí a nebo lítat letadlem. Navíc mají strach z kohokoliv, kdo připomíná sebevražednou atentátnici. Dnes se o tom přesvědčily dvě Egypťanky, které chtěly cestovat z Moskvy do Egypta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Pavel Novák

Pasažéři charterového letu na trase Moskva egyptská Hurghada odmítli letět z moskevského letiště Domodědovo, a zdrželi tak start o více než 4 hodiny. Důvod? Dvě Egypťanky na palubě se jim zdály podezřelé, nastoupily totiž do letadla jako poslední, což bylo ovšem způsobeno jejich důkladnější prohlídkou na letišti. Velká skupina cestujících poprosila posádku, aby dvě ženy z Egypta vyvedla z letounu.

Během následujících dvou hodin se představitelé letiště snažili pasažéry přesvědčit o tom, že žádné nebezpečí nehrozí a ať odstartují i se dvěma Egypťankami. To ale cestující odmítli. Šéfové ketecké společnosti proto našli pro obě ženy jiný spoj, kterým se už do Egypta dostaly.

Podobný případ se stal už před dvěma týdny, kdy cestující z egyptského Šarm el Šejchu do Moskvy nechtěli cestovat společně se dvěma Dagestánskami.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme