Rusové kritizují policii za zásah proti demonstrantům. Úřady výtky odmítají

Ruská policie čelí kritice za postup během pondělních protestů opozice. Proti lidem tvrdě zasáhly speciální jednotky a v Moskvě a Petrohradě pozatýkaly na 500 lidí. Rozhlasová stanice Kommersant FM pak žádá po úřadech vysvětlení, proč policie zbila její reportérku. Nezávislí pozorovatelé mezitím přinesli další důkazy o údajných masových volebních podvodech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté zasahují při protiputinovské demonstraci v Moskvě; Rusko; volby; protesty | Zdroj: Reuters

Reportérka rádia Kommersant FM dostala podle vedení stanice během mítinku na Puškinově náměstí v Moskvě zásah obuškem do hlavy. O použití hrubé síly ze strany policistů mluví i další účastníci demonstrace.

Jeden ze zatčených ruských novinářů byl podle svých slov zbit na policejní stanici, jiní lidé si stěžují na zranění a podlitiny, které utrpěli během policií vytvořené tlačenice. Úřady ale pochybení odmítají. Mluvčí premiéra Dmitrij Peskov zásahové jednotky naopak pochválil za profesionalistu.

Svědectví o falšování ruských voleb přibývá, úřady ztěžují podávání stížností

Číst článek

Opozice protestovala proti výsledkům voleb, které označuje za zmanipulované. Nezávislí pozorovatelé z řad občanských sdružení tvrdí, že ve prospěch Vladimira Putina připsaly komise v různých volebních okrscích stovky hlasů. K masovým podvodům podobného typu podle nich docházelo především v Petrohradě.

Lenka Kabrhelová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme