Rusové na soud čekat nebudou. Turbíny v elektrárnách na Krymu spustí i přes odpor Siemensu

Rusko nebude čekat na výsledek soudního sporu a uvede do provozu čtyři parní turbíny Siemens. Německý koncern se s Ruskem soudí o dodávku turbín na Krym. Na ukrajinský poloostrov anektovaný Ruskem v roce 2014 se vztahují přísné mezinárodní sankce a jakékoli dodávky západní techniky a technologií jsou zakázány.

Simferopol (Krym) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parní turbína Siemens (ilustrační foto) | Foto: Christian Kuhna | Zdroj: Siemens Pressebild

Šéf ruského partnera německého Siemensu - společnosti Rostěch – Sergej Čemezov agentuře Interfax potvrdil, že parní turbíny Siemens budou do provozu uvedeny už v prvním pololetí příštího roku.

Prezidenta v Plzni vítala kritika za výroky o Krymu. Otevřeně legitimizujete agresi, slyšel

Číst článek

Podle Čemezova Siemens nemá šanci vyhrát spor ani získat turbíny zpět. A pak je tu čistě lidské hledisko – dodal Čemezov. „Pokud na Krymu nepostavíme elektrárny, lidé nebudou mít teplo, elektřinu ani vodu na zavlažování polí, protože i tyto systémy jsou závislé na elektřině,“ řekl šéf společnosti Rostěch.

Siemens vede od léta soudní spor se společností Rostěch a jejími dceřinými firmami. Podle německého koncernu byly turbíny určeny pro elektrárnu v Tamani, ale Rostěch je dodal na Krym a tím porušil smlouvy.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme