Rusové se dozví, zda dostanou zpátky peníze za asijské zájezdy

Už dnes by se mohli ruští turisté dozvědět, kdy přesně jim budou vyplaceny kompenzace za katastrofu v jihovýchodní Asii. Peníze dostanou lidé, kteří byli zasaženi vlnami tsunami přímo na místě a také ti, kteří museli své zájezdy následně zrušit. Jenom v Moskvě odvolalo po tragédii v Asii dovolenou v Thajsku, Srí Lance nebo Maledivách čtyři a půl tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek z pobřeží thajského ostrova Phi Phi

Ruské cestovní kanceláře jsou připravené vrátit svým klientům až polovinu ceny zájezdů. Alespoň to slibuje 20 nejvýznamnějších ruských touroperátorů, přes které měli ruští turisté dovolenou v jihovýchodní Asii objednanou. Peníze budou zřejmě vyplaceny během 3 měsíců až jednoho roku.

50 procent, které jsou kanceláře ochotny vrátit, získají zejména za stornované letenky u leteckých společností. Na zbytek pak musejí turisté počkat. Jde o poplatky za ubytování a hotelové služby, ale hoteliéři v jihovýchodní Asii se zatím nerozhodli tyto peníze vracet.

Pokud by měly ruské cestovní kanceláře zcela uhradit neuskutečněné zájezdy, přišlo by je to podle expertů až na 8 milionů dolarů.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme