Rusové znají jména kandidátů na moskevského starostu

Ruský prezident Dmitrij Medveděv dostal seznam kandidátů na post starosty Moskvy. Čtyři uchazeče, mezi nimi i blízkého spojence premiéra Putina, navrhla prokremelská vládní strana Jednotné Rusko.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamrzlá řeka Moskva

Zamrzlá řeka Moskva | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Thomas Glau

Kandidáty na uprázdněné křeslo moskevského starosty jsou ruský vicepremiér Sergej Sobjanin, ministr dopravy Igor Levitin, gubernátor Nižegorodské oblasti Valerij Šancev a první náměstkyně starosty Ludmila Švecovová.

Prezident Medveděv potvrdil, že se se všemi čtyřmi už sešel a považuje je za kompetentní kandidáty.

Ruská média už před pár dny označila za favorita Sobjanina, který je šéfem administrativy premiéra Vladimira Putina. Ten podle analytiků zřejmě s výběrem kteréhokoli kandidáta posílí kontrolu nad metropolí.

O novém starostovi by prezident měl rozhodnout do deseti dnů. Jeho výběr musí potvrdit moskevské zastupitelstvo. Vzhledem k tomu, že v něm většinu drží prokremelská vládní strana, jde ale spíše o formalitu.

Dosavadního starostu Jurije Lužkova, který ruské metropoli vládl 18 let, odvolal prezident před necelými dvěma týdny kvůli údajné ztrátě důvěry.

Lenka Kabrhelová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme