Rusové znovu zaútočili na Oděsu. Rakety zasáhly přístavní infrastrukturu a zranily jednoho člověka

Ruské střely, které v pátek zasáhly Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, poškodily přístavní infrastrukturu. Při útok byl zraněn jeden člověka, informovaly na webu noviny Ukrajinska pravda s odvoláním na šéfa oblastní správy Oleha Kipera. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upřesnil, že v přístavu Pivdennyj bylo poškozeno přístavní zařízení patřící Ukrajině a Singapuru.

Aktualizováno Kyjev (Aktualizováno: 22:01 19. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři pracují v místě obytné plochy, kam dopadla ruská raketa

„Ví se o jednom zraněném. Muž zraněný střepinami byl hospitalizován." | Zdroj: Reuters

„Ví se o jednom zraněném. Muž zraněný střepinami byl hospitalizován,“ uvedl Kiper na telegramu a vyzval obyvatelstvo, aby reagovalo na vyhlášení leteckého poplachu a odebralo se do krytů.

Oděský zpravodajský portál Dumskaja.net napsal, že obyvatelé různých částí města slyšeli hlasité výbuchy a na jednom místě vypukl i silný požár.

‚Musíme se připravit.‘ Rusko může mít za pět let prostředky k útoku na NATO, řekl německý generál

Číst článek

Ruské rakety v přístavu Pivdennyj zasáhly dva terminály specializované na zemědělskou produkci, z nichž jeden patří známé singapurské firmě Delta Wilmar. Ta na Ukrajině podniká od roku 2004, od té doby zde investovala více než 300 milionů dolarů a vytvořila okolo tisícovky pracovních míst.

Šlo o již 39. ruský útok na přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti, během kterých bylo zničeno či poškozeno 215 objektů, 153 dopravních prostředků, osm civilních lodí a zraněno 26 civilistů, napsala Ukrajinska pravda s odvoláním na ministerstvo pro obnovu Ukrajiny.

Přes Oděskou oblast Ukrajina vyváží valnou část své úrody obilí a dalších zemědělských výrobků. Omezení vývozu by postihlo zejména chudé africké a asijské země. Ukrajina a Rusko si na světovém trhu s obilím konkurují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme