Rusové zvyšují kvůli KLDR pohotovost vzdušných sil, Japonci kupují více protibombových krytů

Rusko pozorně sleduje situaci na Korejském poloostrově. Na novou vlnu napětí reagovalo zvýšením úrovně pohotovosti své protiraketové obrany. Ta se týká oblasti ruského Dálného východu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusko kvůli Severní Koreji zvýšilo pohotovost protivzdušné obrany. | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Předseda obranného a bezpečnostního výboru ruského Senátu Viktor Ozerov v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti uvedl, že to, co teď děje kolem Severní Koreje, nemůže v Rusku nevyvolat obavy.

Moskva proto musela přijmout nezbytná opatření k zajištění své bezpečnosti na Dálném východě, dodal Ozerov. Podle jeho slov je možnost chyby při odpálení severokorejských raket poměrně vysoká a střely by mohly omylem zasáhnout ruské území.

Válku mezi Severní Koreou a Spojenými státy ale senátor neočekává, protože Pchjongjang má podle jeho názoru dostatečně silný odstrašující potenciál jaderných zbraní.

Mezitím Japonci kupují protibombové kryty

Podle serveru Independent, který se odvolává na tamější společnost, protibombové kryty se teď snaží koupit dvakrát více Japonců. Někteří výrobci dokonce museli zavést čekací listiny.

Kromě krytů proti bombám se zvýšil také prodej přístrojů pro čištění vzduchu kvůli obavám z chemického útoku.

Martin Dorazín, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme