Zbrojířka filmu Rust půjde na 18 měsíců do vazby, rozhodl soud. Zbraň nabila ostrými náboji

Sedmadvacetiletá Hannah Gutierrezová-Reedová, která dohlížela na bezpečnost zbraní při natáčení westernu Rust, půjde na 18 měsíců do vězení, rozhodl v pondělí soud v Santa Fe. Porota už v březnu uznala ženu vinnou ze zabití kvůli tomu, že omylem nabila ostrými náboji zbraň, ze které vystřelil herec Alec Baldwin během natáčení v Novém Mexiku.

Santa Fe Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gutierrezová-Reedová 21. října 2021 omylem do revolveru dala ostrý náboj. Baldwin pak zbraň natáhl a namířil s ní směrem na kameru

Gutierrezová-Reedová 21. října 2021 omylem do revolveru dala ostrý náboj. Baldwin pak zbraň natáhl a namířil s ní směrem na kameru | Foto: Luis Sanchez Saturno | Zdroj: Reuters

Zbrojířka si už měsíc trestu odpykala, píše agentura AP. Při nehodě v roce 2021 přišla o život dvaačtyřicetiletá kameramanka Halyna Hutchinsová.

Cílem procesu bylo zjistit, zda poměrně nezkušená zbrojířka při manipulaci se střelnými zbraněmi a při dohledu nad nimi během natáčení nízkorozpočtového filmu neohrozila herce a členy štábu.

Herec Baldwin odmítl vinu za neúmyslné zabití při natáčení westernu Rust. Tvrdí, že nestiskl spoušť

Číst článek

Obhajoba žádala podmíněný trest, ale státní zástupci požadovali kvůli nedostatečné lítosti nejvyšší možný trest, právě 18 měsíců.

Prokurátorka Kari Morrisseyová poukázala na telefonáty Gutierrezové-Reedové z vězení, v nichž říkala, že porotci jsou „idioti“, že soudce byl „podplacen“ a že ze střelby nadále viní Baldwina a další osoby, píše Reuters.

Gutierrezová-Reedová se v pondělí v soudní síni rozplakala během svědectví agenta Hutchinsové Craiga Mizrahiho, který hovořil o kreativitě kameramanky a označil ji za vycházející hvězdu Hollywoodu.

Ke smrti Hutchinsonové vedl řetězec událostí a kdyby zbrojířka dělala svou práci, byl by tento řetězec přerušen, řekl Mizrahi.

Právník Gutierrezové-Reedové uvedl, že se z ní produkce filmu, která na natáčení příliš šetřila a nezaměstnala dostatečný počet lidí, snaží udělat obětního beránka.

Gutierrezová-Reedová 21. října 2021 omylem do revolveru dala ostrý náboj. Baldwin pak zbraň natáhl a namířil s ní směrem na kameru. Ze zbraně vyšel výstřel, který zabil Hutchinsovou a zranil režiséra Joela Souzu. Baldwin tvrdí, že spoušť nezmáčkl. Soud s ním má začít 10. července.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme