Ruští muslimové protestují proti útlaku Rohingů v Barmě. Podle Kadyrova je tamní režim 'satanský'

V Moskvě, Čečensku a Tatarstánu protestují ruští muslimové proti údajné genocidě muslimské menšiny v Barmě. Do čela protestů se postavil kontroverzní čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Pohrozil rozchodem s Ruskem, pokud bude Moskva podporovat barmský režim.

Tento článek je více než rok starý.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zastavte genocidu Rohingů – požadavek na jednom z transparentů na demonstraci v Čečensku

Zastavte genocidu Rohingů – požadavek na jednom z transparentů na demonstraci v Čečensku | Foto: Said Tsarnayev | Zdroj: Reuters

Ramzan Kadyrov si ve svém videoblogu postěžoval, že ruská média a politici věnují pozornost teroristickým útokům v Evropě, ale útlak muslimů v Barmě je nezajímá. Barmský režim nazval satanským a řekl, on sám by tam hodil jadernou bombu.

Barmští Rohingové čelí násilnostem. Bylo vypáleno přes dva tisíce domů, zemřely stovky lidí

Číst článek

V Moskvě v pondělí a v neděli a před barmským velvyslanectvím protestovaly stovky muslimů. V čečenském hlavním městě Grozném se podle tamní policie shromáždil milion lidí solidárních s muslimy v Barmě.

V převážně buddhistické Barmě jsou Rohingové považováni za nelegální přistěhovalce ze sousedního Bangladéše, ačkoli žijí v zemi už po generace. Před násilím dlouhodobě prchají z Barmy do Bangladéše dlouhodobě. OSN viní barmskou armádu ze znásilňování, plenění a zabíjení civilistů v Rakhinském státě a ze snah o etnickou čistku v zemi.

Demonstrace na podporu Rohingů v hlavním městě Čečenska | Foto: Said Tsarnayev | Zdroj: Reuters

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme