Ruští novináři píší Medveděvovi kvůli útoku na Kašina

Ruští novináři se obrátili otevřeným dopisem k prezidentu Dmitriji Medvěděvovi. Důvodem je brutální útok na politického reportéra respektovaného deníku Kommersant. Třicetiletý Oleg Kašin skončil po napadení dvěma neznámými muži s mnohočetnými zraněními v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv | Foto: Presidential Press and Information Office

Skupina předních ruských novinářů žádá prezidenta Dmitrije Medveděva, aby vyvinul veškeré úsilí a dohlédl na rychlé dopadení a potrestání viníků.

Publicisté v otevřeném dopise zveřejněném na internetu připomínají případy vražd a brutálních útoků na ruské novináře za poslední léta. Například zastřelení Anny Politkovské nebo zbití redaktora lokálního moskevského deníku Michajla Beketova, kterého brutální napadení přivedlo do invalidního důchodu.

Ruský novinář Oleg Kašin | Foto: ČTK/AP

Podotýkají, že trestné činy dodnes nejsou vyšetřeny a varují, že novináři jsou v Rusku pro útočníky snadným a beztrestným terčem. Jak v apelu uvádějí, jenom za poslední rok bylo v Rusku zabito osm zaměstnanců médií, čtyři desítky čelily fyzickému útoku.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme